KARNEVAL Z OBÝVÁKU

KRÁL:
Byl jednou jeden král, který kraloval na Vizovickém zámku. Jeho moudrost převyšovala všechny krále široko daleko. Ačkoli byl velmi přísný, lidé ho oslavovali za jeho spravedlivost a odvahu. V době jeho vlády se vyhýbal všem zbytečným bojům, protože dobře věděl, že by tím utrpěl především jeho lid. To se ale změnilo jednoho prapodivného dne, kdy si ani on sám nevěděl rady…
Vyfoťte Váš kostým a pošlete i s příběhem na náš email info@ddmzvonek.cz nebo nás v příspěvku označte @ddmzvonek.

DRAK:

Dlouhá léta po Vizovicích kolovala povídačka, že na Janovém hradě spí zlomyslný trojhlavý drak. Proto tam od nepaměti nikdo ani nevkročil. Hrad chátral, zarůstal křovím a prakticky z něj zbyla už jen zřícenina. Když už to nikdo nečekal, z hradu se vynořil obrovský kouř a z něj vyletěl tento obávaný drak. Vyhrožoval lidem, že pokud mu král nevydá svůj trůn, vypálí celé město…..

VODNÍK:

Král si s drakem nevěděl rady. Dlouho si lámal hlavu, ale nakonec začal přemýšlet takhle: „Proti ohni funguje jedině voda“. Okamžitě vyběhl do zámeckého parku k velkému rybníku a zavolal si na pomoc mocného vodníka, pana Šupinku. Dali hlavy dohromady a po dlouhém přemýšlení vymysleli geniální plán. Jakmile drak otevře pusu, pan šupinka mu oheň uhasí vodou ze svého rybníka. A opravdu, fungovalo to. Drak měl v hubě tak mokro, že už oheň vyplivnout nedokázal. Odletěl a víc už se ve Vizovicích nikdy neukázal.

 

36965
36964
36966
36967
36963

← Zpět | Nahoru ↑

© 2021 Dům dětí a mládeže Zvonek Vizovice. Příspěvková organizace.
Slušovská 813, Vizovice 763 12. Všechna práva vyhrazena.

Realizace rotate Rotate Rotate