TOM Čižici

 

 Plán-akcí-na-první-pololetí-2019.jpg

 Valasske_kroky_2019.jpg

 Informace-o-vodáckém-sjezdu-Dunajce-a-Bialky.jpg

Sjezd Bečvy

Sjezd za stavu 129 cm v sobotu 11. května. Krásné počasí, voda tekla svižně :)

Turistický závod

Závod Tom Čižíků kolem srubu.

Základní lezecký výcvik

Výcvik na umělé stěně ve Fryštáku.

Kondiční plavání Vsetín

Plavání v Městských lázních na Vsetíně.

Čuchy muchy 2018

Tradiční silvestrovský výšlap se poslední den v roce 2018 uskutečnil na srubu Anička, odkud se došlo do pohostinství na Chrastešově. Proběhla slavnostní kolaudace srubu, tombola, občerstvení a další příjemnosti. Poslední roky na tuto vycházku chodí více psů než lidských účastníků :)

Putovní tábor 2018

Putovní tábor od 16. - 21. července 

Ubytování bylo v dřevěné chaloupce Kusalíno, kterou spravuje vsetínský tomícký odbor KČT. Celý týden nám propršelo, ale i tak jsme zdolali CÁB (za deště). Putovní tábor to opravdu byl! Každodenní trasy na nákupy a do města na bazén by se nedaly spočítat. Završení tábora byl karneval, kde nejkrasnější strašidlo Kusalína je zdokumentováno ve fotogalerii. 

 

Červnový sjezd Bečvy

Tréninkový sjezd Bečvy byl přípravou pro začíbající vodáky. Své vodácké dovednosti si dále vyzkoušejí na Slovensku na řekách Orava a Dunajec.

Květnové stanování na srubu

Mírný deštík TOMíky rozhodně neodradil od nocování na srubu.

Valaššské kroky 2018

Tradiční trasa Lazy - Troják - Rusava, který v minulých letech udržoval oddíl TOM Čižiků Vizovice. Letos se opět pochodu ujal Klub českých turistů. Na startu byly k dispozici účastnické listy, občerstvení. V cíli pak hudba a gulášová polévka.

Prvomájová Bečva

Je již tradicí, že se na prvního máje vyráží na první sjezd řeky Bečvy. Nástup je v Hustopečích nad Bečvou. Cíl: Teplice nad Bečvou u mostu. Celkem 10 lodí a 5 dětí - Tomíků - nadějných mladých vodáků. Jen to sucho je alarmující.

HLEDÁNÍ JARA 2018

HLEDÁNÍ JARA

14. dubna proběhla tradiční jarní vycházka do Jasenné ke studánce Gajdošce. O tuto studánku se po několik let starají členové oddílu TOM Čižici Vizovice. V tento den jsme také hledali projevy jara, které vyhlásili MLADÍ OCHRÁNCI PŘÍRODY. Neváhejte a připojte se k nám na dalších akcích, které pro Vás organizuje DDM Zvonek a TOM Čižici Vizovice.

Odkaz na studánku:

http://www.estudanky.eu/156-studanka-gajdoska

 

 

Slovenský ráj 2018

Kdo nezažil Slovenský ráj, přišel o hodně. Ledopády, žebříky, stupačky, řetězy a další adrenalinové prvky na nás čekaly v roklině Suché Belé a taky v soutězce Hornádu.

Čuchy muchy 2017

ČUCHY MUCHY je tradiční Silvestrovská vycházka pořádaná oddílem TOM Čižici Vizovice. Ročník 2017 byl jubilejní, proto manželé Šimoníkovi připravili pro účastníky vycházky bohaté občerstvení a zábavný program. I přes nepříznivé deštivé počasí se ráno sešlo 28 dobrodruhů a 8 psů. Název této akce je velmi svérázný. Jeho význam Vám jistě rád osobně vysvětlí pan Miroslav Šimoník, který Vás při osobní návštěvě také rád pohostí :)

Podzimní hostýnské putování

Hostýnské vrchy - Rusava

Nocování v teepee

Ve středu 25. října bylo ještě vhodné počasí na přenocování v terénu. Děti měly navíc od čtvrtka podzimní prázdniny. V teepee jsme si rozdělali oheň, takže o teplo bylo postaráno. Nevýhodou tohoto způsobu nocování je ovšem zápach dýmu, kterým jsme měli načichlé nejen oblečení.

Brigáda na srubu

Několikrát za rok probíhá údržbová brigáda srubu a okolí. V roce 2017 bylo vybudováno tábořiště - stoly a lavice pro děti, latrína, umyvadlo, okolí ohniště s pecí. Na pracech se celoročně podílejí malí i velcí členové oddílu, kterým ještě jednou děkujeme.

TOMÍCI

Během roku se společně setkáme na spoustě turistických akcí - odemykání a zamykání Mločí studánky, silvestrovský pochod ČUCHY MUCHY, hledání jara, a další. Jezdíme také plavat, lozit na stěnu, lyžovat a sjíždět vodu. :)

← Zpět | Nahoru ↑

© 2019 Dům dětí a mládeže Zvonek Vizovice. Příspěvková organizace.
Slušovská 813, Vizovice 763 12. Všechna práva vyhrazena.

Realizace rotate Rotate Rotate